filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
BAFTA
1970
http://www.bafta.org/
Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
BAFTA
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
wygrane
[Maggie Smith]
Maggie Smith
jako Jean Brodie w filmie
Pełnia życia panny Brodie
(1969)
nominacje
Mia Farrow
Dziecko Rosemary
(1968),
John i Mary
(1969),
Tajna ceremonia
(1968)
Barbra Streisand
Zabawna dziewczyna
(1968),
Hello, Dolly!
(1969)
Glenda Jackson
Zakochane kobiety
(1969)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy
wygrane
[Dustin Hoffman]
Dustin Hoffman
John i Mary
(1969) ,
Nocny kowboj
(1969)
nominacje
Nicol Williamson
Nie do obrony
(1968)
Walter Matthau
Sekretne życie amerykańskiej żony
(1968)
Alan Bates
Zakochane kobiety
(1969)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Celia Johnson]
Celia Johnson
jako Panna Mackay w filmie
Pełnia życia panny Brodie
(1969)
nominacje
Peggy Ashcroft
Nie można żyć we troje
(1969)
Mary Wimbush
Och! Co za urocza wojenka
(1969)
Pamela Franklin
Pełnia życia panny Brodie
(1969)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Laurence Olivier]
Laurence Olivier
jako Marszałek Sir John French w filmie
Och! Co za urocza wojenka
(1969)
nominacje
Robert Vaughn
Bullitt
(1968)
Jack Nicholson
Easy Rider
(1969)
Jack Klugman
Żegnaj Kolumbie
(1969)
Najlepszy reżyser
wygrane
[John Schlesinger]
John Schlesinger
Nocny kowboj
(1969)
nominacje
Peter Yates
Bullitt
(1968)
Richard Attenborough
Och! Co za urocza wojenka
(1969)
Ken Russell
Zakochane kobiety
(1969)
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Picture to Post
(1969)
Sarah Erulkar
nominacje
A Test of Violence
(1970)
Stuart Cooper
Barbican
(1969)
Robin Cantelon
Birthday
(1969)
Franc Roddam
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Och! Co za urocza wojenka
(1969)
Gerry Turpin
nominacje
Bullitt
(1968)
William A. Fraker
Mag
(1968),
Zakochane kobiety
(1969)
Billy Williams
Zabawna dziewczyna
(1968),
Hello, Dolly!
(1969)
Harry Stradling Sr.
Najlepsza scenografia
wygrane
Och! Co za urocza wojenka
(1969)
Donald M. Ashton
nominacje
Hello, Dolly!
(1969)
John DeCuir
Wojna i pokój
(1967)
Mikhail Bogdanov
,
Gennadi Myasnikov
Zakochane kobiety
(1969)
Luciana Arrighi
Najlepsze kostiumy
wygrane
Och! Co za urocza wojenka
(1969)
Anthony Mendleson
nominacje
Isadora
(1968)
Ruth Myers
Zabawna dziewczyna
(1968)
Irene Sharaff
Zakochane kobiety
(1969)
Shirley Russell
Najlepszy montaż
wygrane
Nocny kowboj
(1969)
Hugh A. Robertson
Joe Buck wyrusza z Teksasu do Nowego Jorku, by zarabiać jako uliczny żigolak. Na miejscu poznaje ciemną stronę metropolii.
nominacje
Bullitt
(1968)
Frank P. Keller
Och! Co za urocza wojenka
(1969)
Kevin Connor
Z
(1969)
Françoise Bonnot
Nagroda im. Anthony'ego Asquitha za najlepszą muzykę filmową
wygrane
Z
(1969)
Mikis Theodorakis
Podczas demonstracji polityk związany z lewicową partią zostaje śmiertelnie pobity. Prokuratura wmawia opinii publicznej, że był to wypadek drogowy.
nominacje
Afera Thomasa Crowna
(1968)
Michel Legrand
Tajna ceremonia
(1968)
Richard Rodney Bennett
Zakochane kobiety
(1969)
Georges Delerue
Najbardziej obiecujący pierwszoplanowy debiut aktorski
wygrane
[Jon Voight]
Jon Voight
jako Joe Buck w filmie
Nocny kowboj
(1969)
nominacje
Kim Darby
Prawdziwe męstwo
(1969)
Jennie Linden
Zakochane kobiety
(1969)
Ali MacGraw
Żegnaj Kolumbie
(1969)
Najlepsza aktorka telewizyjna
wygrane
[Margaret Tyzack]
Margaret Tyzack
jako Księżniczka Anna w serialu
The First Churchills
(1969)
nominacje
Gwen Watford
ITV Saturday Night Theatre
(1969)
za odcinek "A Walk Through the Forest"
Eileen Atkins
W. Somerset Maugham
(1969),
BBC Play of the Month
(1965),
The Wednesday Play
(1964)
za odcinek "The Heiress" z serialu "BBC Play of the Month", za odcinek "The Letter" z serialu "W. Somerset Maugham", za odcinek "Double Bill" z serialu "The Wednesday Play"
Najlepsza ścieżka dźwiękowa
wygrane
Och! Co za urocza wojenka
(1969)
Simon Kaye
,
Don Challis
nominacje
Bitwa o Anglię
(1969)
Jim Shields
,
Teddy Mason
Bullitt
(1968)
Ed Scheid
Isadora
(1968)
Terry Rawlings
Zakochane kobiety
(1969)
Terry Rawling
Najlepszy aktor telewizyjny
wygrane
Callan
(1967)
Edward Woodward
Zgorzkniały David Callan pełni obowiązki agenta kontrwywiadu.
nominacje
Armia tatuśka
(1968)
Arthur Lowe
Please Sir!
(1968)
John Alderton
Najlepszy film
wygrane
Nocny kowboj
(1969)
Joe Buck wyrusza z Teksasu do Nowego Jorku, by zarabiać jako uliczny żigolak. Na miejscu poznaje ciemną stronę metropolii.
nominacje
Och! Co za urocza wojenka
(1969)
Z
(1969)
Zakochane kobiety
(1969)
Najlepszy program dokumentalny przedstawiający tematy z zakresu sztuki, historii oraz nauki
nominacje
Civilisation
(1969)
Peter Montagnon
,
Michael Gill
Najlepszy scenariusz
wygrane
Nocny kowboj
(1969)
Waldo Salt
Joe Buck wyrusza z Teksasu do Nowego Jorku, by zarabiać jako uliczny żigolak. Na miejscu poznaje ciemną stronę metropolii.
nominacje
Z
(1969)
Costa-Gavras
,
Jorge Semprún
Zakochane kobiety
(1969)
Larry Kramer
Żegnaj Kolumbie
(1969)
Arnold Schulman
Najlepszy scenariusz telewizyjny
nominacje
Callan
(1967)
James Mitchell
Civilisation
(1969)
Kenneth Clark
Latający Cyrk Monty Pythona
(1969)
John Cleese
,
Graham Chapman
,
Eric Idle
,
Terry Gilliam
,
Terry Jones
,
Michael Palin
The Wednesday Play
(1964)
Dennis Potter
za odcinek "Son of Man"
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
W. Somerset Maugham
(1969)
Verity Lambert
nominacje
Callan
(1967)
Reginald Collin
The Gold Robbers
(1969)
John Hawkesworth
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Please Sir!
(1968)
Mark Stuart
nominacje
Armia tatuśka
(1968)
David Croft
Latający Cyrk Monty Pythona
(1969)
John Howard Davies
,
Ian MacNaughton
The World of Beachcomber
(1968)
Duncan Wood
Najlepszy występ komediowy
nominacje
Hark at Barker
(1969)
Ronnie Barker
Latający Cyrk Monty Pythona
(1969)
John Cleese
Wyróżnieni w roku 1970
Nocny kowboj
(
6/6
)
Och! Co za urocza wojenka
(
5/9
)
Pełnia życia panny Brodie
(
2/3
)
Z
(
1/4
)
Callan
(
1/3
)
John i Mary
(
1/2
)
Please Sir!
(
1/2
)
W. Somerset Maugham
(
1/2
)
The First Churchills
(
1/1
)
Picture to Post
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.